Bemötande/behandlingar/forskning

Biverkningar

2017-08-28 00:35 #0 av: Joel95

Jag upplever att de medeciner jag tar orsakar sämre, minne, tappar ord och ökad stress. Det är några biverkningar som man kan säga ingår när man tar dessa medeciner, men "ibland" får jag en känsla av att jag har olika typer av personligheter. Jag tror främst att det beror på jobbet, men jag undrar om det kan vara en av de biverkningar som man kan drabbas av

Anmäl
2017-08-28 22:28 #1 av: grimling

Jag äter Tegretol och började känna mig mer seg och trög i hjärnan. Minnet blev sämre då tog min läkare ett sköldkörtelprov som var normalt men T4 (fritt) var lågt. Jag fick börja äta Levaxin och efter några månader så började mitt minne bli bättre. Segheten och trögheten i hjärnan blev mindre och jag känner att mitt minne blivit mycket bättre. Kan vara värt att kolla upp.

Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.